Vijeće roditelja

Vijeće roditelja je tijelo kojega čine roditelji učenika škole. Ustrojava se na početku školske godine kada roditelji učenika svakog razrednog odjela biraju između sebe svog predstavnika. Vijeće roditelja bira između sebe predsjednika i zamjenika predsjednika, te predlaže svog člana u Školski odbor.

Vijeće roditelja osniva se u svakoj školi prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, a u cilju ostvarivanja zadaća školstva i povezivanja škole s društvenom sredinom.  Vijeće roditelja surađuje s tijelima škole, surađuje s Vijećem učenika, surađuje s drugim institucijama izvan škole u pitanjima odgoja i obrazovanja, odnosno zaštite zdravlja učenika. Način rada i djelokrug Vijeća roditelja uređuje se Statutom škole.

Vijeće roditelja raspravlja o pitanjima značajnim za život i rad Škole te daje mišljenja i prijedloge: u svezi s radnim vremenom Škole, početkom i završetkom nastave te drugim oblicima odgojno-obrazovnog rada; u svezi s organiziranjem izleta, ekskurzija, športskih natjecanja i kulturnih manifestacija; u svezi s vladanjem i ponašanjem učenika u Školi i izvan nje; u svezi s osnivanjem i djelatnosti učeničkih udruga te sudjelovanjem učenika u njihovu radu; u svezi s pritužbama na odgojno-obrazovni rad; u svezi s unapređenjem odgojno-obrazovnog rada, uspjehom učenika u radu, izvanškolskim i izvannastavnim aktivnostima te obavlja druge poslove prema odredbama statuta i drugih općih akata Škole.

VIJEĆE RODITELJA ZA ŠK.GOD. 2016./2017.

Konstituirajuća sjednica Vijeća roditelja za ovu školsku godinu je održana 27. rujna 2016.

Predsjednica Vijeća roditelja je Maja Stošić, a zamjenica predsjednice je Barbara Srdarev.

Članovi Vijeća roditelja:

4.d

Elvira Puškarić

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.