O školi

Škola raspolaže s dva kompleksa zgrada i športskom dvoranom ukupne površine 2.572,45 m2.

Odlukom Karlovačke županije započela je dogradnja prostora od  360 m2 koji nedostaje za kvalitetnu jednosmjensku nastavu. Izvedeni su radovi u vrijednosti od 200.000,00 kn, a cijela investicija s opremom vrijedi 3 milijuna kuna. Odlukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa dogradnja će se obaviti tijekom šk. god. 2007./08. sredstvima Svjetske banke.

U starom dijelu zgrade izmijenjena je fasadna stolarija osim maloga dijela koji će zajedno sa stolarijom novijega dijela zgrade biti izmijenjen projektom HEP-ESCO, kao i elektro instalacija.

Ukupna površina kabineta i učionica je 1.035,82 m2. Školska knjižnica s čitaonicom je površine 72 m2. Ukupna površina športske dvorane je 168 m2.

Dogradnjom bi se dobile četiri učionice te prostor za zbornicu koji je za zbornicu u novijem dijelu zgrade za sada vrlo skučen. Na ovaj način stvorili bi se uvjeti za organizaciju nastave u specijaliziranim učionicama za informatiku, zatim praktikum daktilografije i vježbeničke tvrtke. Također bi se mogli opremiti kabineti kemije, biologije i fizike. Za ove projekte očekujemo potporu MZOŠ-a te Županije karlovačke i Grada Ogulina.

Školska knjižnica je u potpunosti opremljen prostor s oko 9.500 knjiga i s opremom koju čine: računalo, TV, video, DVD i sl. Športska dvorana ima vrlo zastarjelu opremu ali je dio opreme obnovljen tijekom 2006. godine. Tijekom 2008. g. planira se daljnja obnova.

Imamo dva informatička kabineta s 15 radnih mjesta. Prošle šk. godine su nabavljena nastavna pomagala za biologiju i kemiju, a u četiri učionice postavljena su računala čime je donekle osuvremenjena nastava.

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?