O školi

Škola raspolaže s dva kompleksa zgrada i športskom dvoranom ukupne površine 2.572,45 m2.

Odlukom Karlovačke županije započela je dogradnja prostora od  360 m2 koji nedostaje za kvalitetnu jednosmjensku nastavu. Izvedeni su radovi u vrijednosti od 200.000,00 kn, a cijela investicija s opremom vrijedi 3 milijuna kuna. Odlukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa dogradnja će se obaviti tijekom šk. god. 2007./08. sredstvima Svjetske banke.

U starom dijelu zgrade izmijenjena je fasadna stolarija osim maloga dijela koji će zajedno sa stolarijom novijega dijela zgrade biti izmijenjen projektom HEP-ESCO, kao i elektro instalacija.

Ukupna površina kabineta i učionica je 1.035,82 m2. Školska knjižnica s čitaonicom je površine 72 m2. Ukupna površina športske dvorane je 168 m2.

Dogradnjom bi se dobile četiri učionice te prostor za zbornicu koji je za zbornicu u novijem dijelu zgrade za sada vrlo skučen. Na ovaj način stvorili bi se uvjeti za organizaciju nastave u specijaliziranim učionicama za informatiku, zatim praktikum daktilografije i vježbeničke tvrtke. Također bi se mogli opremiti kabineti kemije, biologije i fizike. Za ove projekte očekujemo potporu MZOŠ-a te Županije karlovačke i Grada Ogulina.

Školska knjižnica je u potpunosti opremljen prostor s oko 9.500 knjiga i s opremom koju čine: računalo, TV, video, DVD i sl. Športska dvorana ima vrlo zastarjelu opremu ali je dio opreme obnovljen tijekom 2006. godine. Tijekom 2008. g. planira se daljnja obnova.

Imamo dva informatička kabineta s 15 radnih mjesta. Prošle šk. godine su nabavljena nastavna pomagala za biologiju i kemiju, a u četiri učionice postavljena su računala čime je donekle osuvremenjena nastava.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.