Programi

GIMNAZIJA BERNARDINA FRANKOPANA
Obrazovni sektor: Ekonomija, trgovina i poslovna administracija
Zanimanje: Prodavač
Trajanje obrazovanja: 3 godine

Program obrazovanja za prodavača traje tri godine. Prodavači se zapošljavaju  na svim mjestima gdje se prodaje roba. Prodavaonice kupcima nude cipele, odjeću, hranu, kozmetičke proizvode, osobna računala, automobile itd. No bez obzira na to koju vrstu proizvoda prodavaonica nudi, glavna je zadaća prodavača svugdje ista. Prodavač nastoji prije svega zainteresirati kupca za proizvode koje prodaje.

Za rad u ovom zanimanju potrebne su prosječne intelektualne sposobnosti, dobro, zdravlje i opća izdržljivost, normalan vid i razlikovanje boja, normalan sluh, spretnost u računanju, ugodna vanjština i ponašanje.

Za prodavače je vrlo važna i poželjna osobina sposobnost lakog i učinkovitog usmenog komuniciranja. Uspješnost u poslu ovisi o dojmu koji prodavač ostavlja na kupca. Uvjerljivi prodavači dobro usklađuju svoje verbalne (ono što govore), neverbalne (govor tijela) i simboličke poruke (urednost, način odijevanja, frizura i sl.).

Od školske 2011./2012. godine  u obrazovnom  sektoru Ekonomije trgovine i poslovne administracije, zanimanje PRODAVAČ došlo je  do izmjena u nastavnom planu i programu. Učenici koji su se u obrazovni program za zanimanje Prodavač upisali ranije (treći razred)  završavaju svoje školovanje po programu koji je bio važeći u vrijeme njihovog upisa.

Nastavni plan: PRODAVAČ

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.