Programi

Obrazovni sektor: Turizam i ugostiteljstvo
Zanimanje: Hotelijersko-turistički tehničar
Trajanje obrazovanja: 4 godine

Obrazovanje hotelijersko – turističkog tehničara prilagođeno je zahtjevima širokog raspona poslova u hotelima, hotelskim poduzećima, turističkim agencijama i slično. Hotelijersko turistički tehničar radi na raznim mjestima i na različitim poslovima: na poslovima smještaja, rezervacija, prodaje i skrbi oko prihvata, smještaja, odjave i ispraćaja gosta u hotelima, hostelima, motelima, kampovima, marinama i u drugim komercijalnim smještajnim objektima, na poslovima organizacije paket-aranžmana, posredništva i specijalističke prodaje u turističkim agencijama i touroperatorima te poslovima informiranja u turističkim zajednicama i uredima.
Za rad u ovom zanimanju potrebno je poznavati strane jezike, imati razvijenu opću kulturu, smisao za organizaciju te biti komunikativan. Poželjne osobine i ponašanja su  tolerantnost, fleksibilnost, radoznalost, odgovornost, diskretnost, komunikacijske vještine, timski duh, otvorenost ka novim tehnologijama i znanju stranih jezika.

Nastavni plan: HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČAR

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.