Programi

GIMNAZIJA BERNARDINA FRANKOPANA
Program: Opća gimnazija
Trajanje obrazovanja: 4 godine

Svrha obrazovanja u gimnaziji je razviti kod učenika intelektualnu širinu, potrebu za novim spoznajama i djelovanjima, istraživačku radoznalost, te osposobiti ih za razložno i stvaralačko mišljenje te samostalno učenje.
U programu opće gimnazije uravnotežen je odnos svih općeobrazovnih predmeta. Po završetku programa učenik će steći kompetencije uspješnog komuniciranja na materinjem i stranom jeziku, matematičke i informatičko-tehnologijske vještine, socijalne vještine, vještine usvajanja novih tehnologija koje će moći primijeniti u daljnjoj komunikaciji i suradnji te u prilagođavanju globalnom razvoju.
Gimnazija je kao općeobrazovna škola prijelazni stupanj k profesionalnom osposobljavanju na fakultetima i veleučilištima; ne daje zanimanje nego srednju školsku spremu, njen osnovni zadatak je priprema učenika za nastavak školovanja.

Nastavni plan: OPĆA GIMNAZIJA

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.