Programi

GIMNAZIJA BERNARDINA FRANKOPANA
Program: Opća gimnazija
Trajanje obrazovanja: 4 godine

Svrha obrazovanja u gimnaziji je razviti kod učenika intelektualnu širinu, potrebu za novim spoznajama i djelovanjima, istraživačku radoznalost, te osposobiti ih za razložno i stvaralačko mišljenje te samostalno učenje.
U programu opće gimnazije uravnotežen je odnos svih općeobrazovnih predmeta. Po završetku programa učenik će steći kompetencije uspješnog komuniciranja na materinjem i stranom jeziku, matematičke i informatičko-tehnologijske vještine, socijalne vještine, vještine usvajanja novih tehnologija koje će moći primijeniti u daljnjoj komunikaciji i suradnji te u prilagođavanju globalnom razvoju.
Gimnazija je kao općeobrazovna škola prijelazni stupanj k profesionalnom osposobljavanju na fakultetima i veleučilištima; ne daje zanimanje nego srednju školsku spremu, njen osnovni zadatak je priprema učenika za nastavak školovanja.

Nastavni plan: OPĆA GIMNAZIJA

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.