Programi

GIMNAZIJA BERNARDINA FRANKOPANA
Program: Opća gimnazija
Trajanje obrazovanja: 4 godine

Svrha obrazovanja u gimnaziji je razviti kod učenika intelektualnu širinu, potrebu za novim spoznajama i djelovanjima, istraživačku radoznalost, te osposobiti ih za razložno i stvaralačko mišljenje te samostalno učenje.
U programu opće gimnazije uravnotežen je odnos svih općeobrazovnih predmeta. Po završetku programa učenik će steći kompetencije uspješnog komuniciranja na materinjem i stranom jeziku, matematičke i informatičko-tehnologijske vještine, socijalne vještine, vještine usvajanja novih tehnologija koje će moći primijeniti u daljnjoj komunikaciji i suradnji te u prilagođavanju globalnom razvoju.
Gimnazija je kao općeobrazovna škola prijelazni stupanj k profesionalnom osposobljavanju na fakultetima i veleučilištima; ne daje zanimanje nego srednju školsku spremu, njen osnovni zadatak je priprema učenika za nastavak školovanja.

Nastavni plan: OPĆA GIMNAZIJA

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.