Obilježavanje Svjetskoga dana učitelja

U četvrtak, 4. listopada profesori i djelatnici naše škole obilježili su Svjetski dan učitelja. U poslijepodnevnim satima nakon nastave posjetili su Zagreb i proveli vrijeme u druženju i šetnji.  U večernjim satima prisustvovali su i predstavi u Zagrebačkom kazališu mladih pod naslovom “Proba orkestra”.

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. UNESCO je 1994. proglasio taj dan u spomen na isti datum 1966. godine, kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. Obilježavanjem Svjetskoga dana učitelja želi se naglasiti važnost učitelja i nastavnika za cjelokupan razvoj društva. To je profesija koja poučava, odgaja i obrazuje sva ostala zanimanja u društvu!

objavio: Dragan Sabljak   datum: 10. 10. 2018.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.