Europski i svjetski tjedan novca

Svjetski i europski tjedan novca obilježava se u periodu od 12. do 18. ožujka 2018. godine. Tjedan smo obilježili i u našoj školi, predavanjem na satu Bankarstva i osiguranja. Predavanje je održala profesorica Martina Zubčić, a u organizaciji je sudjelovao i profesor Branko Rumenović. Cilj obilježavanja Svjetskog i europskog tjedna novca je unaprijediti razinu financijske pismenosti i omogućiti djeci, mladima i građanima stjecanje financijskih kompetencija. U skladu s navedenim, posjetio nas je zaposlenik Grawe osiguranja Ivan Prebežić i zaposlenica Wustenrot osiguranja Ljiljana Tomac.

U Grawe osiguranju postoje različite vrste osiguranja za fizičke osobe. Neka od spomenutih su automobilsko osiguranje, osiguranje imovine, osiguranje za privatne iznajmljivače, osiguranje u slučaju nezgode, osiguranje za plovila, osiguranje za putovanja, zdravstveno osiguranje, životno osiguranje ili osiguranje biciklista. Svrha osiguranja jest zaštita korisnika od opasnosti i rizika koji nam mogu ugroziti život ili nanijeti štetu.

Gostovanjem predavača i predavanjima profesora, Gimnazija Bernardina Frankopana pridružila se brojnim organizacijama koje su obilježile Svjetski i europski tjedan novca.

Valerija Stipetić, 4.c

objavio: Dragan Sabljak   datum: 20. 4. 2018.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.