Europski i svjetski tjedan novca

Svjetski i europski tjedan novca obilježava se u periodu od 12. do 18. ožujka 2018. godine. Tjedan smo obilježili i u našoj školi, predavanjem na satu Bankarstva i osiguranja. Predavanje je održala profesorica Martina Zubčić, a u organizaciji je sudjelovao i profesor Branko Rumenović. Cilj obilježavanja Svjetskog i europskog tjedna novca je unaprijediti razinu financijske pismenosti i omogućiti djeci, mladima i građanima stjecanje financijskih kompetencija. U skladu s navedenim, posjetio nas je zaposlenik Grawe osiguranja Ivan Prebežić i zaposlenica Wustenrot osiguranja Ljiljana Tomac.

U Grawe osiguranju postoje različite vrste osiguranja za fizičke osobe. Neka od spomenutih su automobilsko osiguranje, osiguranje imovine, osiguranje za privatne iznajmljivače, osiguranje u slučaju nezgode, osiguranje za plovila, osiguranje za putovanja, zdravstveno osiguranje, životno osiguranje ili osiguranje biciklista. Svrha osiguranja jest zaštita korisnika od opasnosti i rizika koji nam mogu ugroziti život ili nanijeti štetu.

Gostovanjem predavača i predavanjima profesora, Gimnazija Bernardina Frankopana pridružila se brojnim organizacijama koje su obilježile Svjetski i europski tjedan novca.

Valerija Stipetić, 4.c

objavio: Dragan Sabljak   datum: 20. 4. 2018.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."