Filozofski klub obilježio Dan filozofije

Dana 24.11. 2017., gledanjem filma ˝Nikad me ne ostavljaj˝, ekranizacije romana ovogodišnjega nobelovca Kazua Ishigura, u našoj je školi obilježen Dan filozofije.

Obilježavanju su prisustvovale učenice 4.b razreda, profesorica Filozofije i Engleskoga jezika Jasmina Jašarević te profesorica Matematike i Informatike Ivana Brozović. Budući da se radi o distopijskom filmu, učenici su mogli povezati film s filozofijom i problemima s kojima se suočavaju na samoj nastavi Filozofije. U djelu se nameću pitanja poput odnosa između znanosti i humanosti, smisla života, kao i onoga što je čovjek uopće. Učenice će na satu Filozofije raspravljati o svim navedenim temama te na taj način popularizirati filozofiju u svakodnevnome životu.

objavio: Dragan Sabljak   datum: 30. 11. 2017.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.