Predstavljen projekt "Glas mladih Ogulina u umjetnosti i kulturi"

U srijedu, 9. svibnja 2018. ravnateljica Pučkog i otvorenog učilišta Ogulin, predstavila je učenicima projekt "Glas mladih Ogulina u umjetnosti i kulturi". Cilj projekta je razviti kod mladih osoba kreativne vještine i znanja te spriječiti njihovu socijalnu isključenost i antisocijalno ponašanje. Projektne će aktivnosti mlade pripremiti za provedbu 21 kulturnog, umjetničkog i edukativnog programa za sudionike i širu publiku ogulinskog kraja. Formirat će se najmanje dvije kulturne i umjetničke sekcije mladih koje će stvarati nove kulturne i umjetničke sadržaje u gradu Ogulinu. Ciljana skupina projekta, koji će trajati 18 mjeseci, su  mladih ogulinskog kraja u dobi od 15 do 25 godina. Korisnici projekta su građani grada Ogulina, posjetitelji i turisti, a provedba projekta počinje 1. rujna 2018.

objavio: Dragan Sabljak   datum: 4. 6. 2018.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.