Predstavljen projekt "Glas mladih Ogulina u umjetnosti i kulturi"

U srijedu, 9. svibnja 2018. ravnateljica Pučkog i otvorenog učilišta Ogulin, predstavila je učenicima projekt "Glas mladih Ogulina u umjetnosti i kulturi". Cilj projekta je razviti kod mladih osoba kreativne vještine i znanja te spriječiti njihovu socijalnu isključenost i antisocijalno ponašanje. Projektne će aktivnosti mlade pripremiti za provedbu 21 kulturnog, umjetničkog i edukativnog programa za sudionike i širu publiku ogulinskog kraja. Formirat će se najmanje dvije kulturne i umjetničke sekcije mladih koje će stvarati nove kulturne i umjetničke sadržaje u gradu Ogulinu. Ciljana skupina projekta, koji će trajati 18 mjeseci, su  mladih ogulinskog kraja u dobi od 15 do 25 godina. Korisnici projekta su građani grada Ogulina, posjetitelji i turisti, a provedba projekta počinje 1. rujna 2018.

objavio: Dragan Sabljak   datum: 4. 6. 2018.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.