USKRS U OGULINU

Dana 24. ožujka 2018. godine, povodom manifestacije „Uskrs u Ogulinu“, dvije učenice naše škole, pod vodstvom profesorice Martine Zorić i Marije Trdić Ćuk, održale su predavanje na temu „Hrvatski uskrsni običaji“. Učenica Sara Salopek opisala je tradicionalne običaje u pojedinim dijelovima Hrvatske koji se njeguju u preduskrsno i uskrsno vrijeme, odnosno od početka korizme pa sve do Uskrsa.

Sandra Blašković govorila je o ukrašavanju uskršnjih jaja i prezentirala različite tehnike ukrašavanja koje su karakteristične za određene dijelove Hrvatske. Predavanja su demonstracijom izrade pisanica popratili i članovi Likovne skupine. Predstavili su pet tehnika ukrašavanja pisanica: ukrašavanje voskom, rezbarenjem, mozaik-jaje, ukrašavanje tehnikom decoupage i oslikavanje akrilnim bojama.

Sara Salopek, 3.a
Gimnazija Bernardina Frankopana

objavio: Dragan Sabljak   datum: 28. 3. 2018.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."